Babylon filmi konusu

Babylon

Damien Chazelle’nin yönettiği Babylon filmine, ünlü isimler her geçen gün eklenmeye devam ediyor. İlk planda, başrollerini Brad Pitt ve Emma Stone’un paylaşacağı açıklanmıştı. Daha sonrasında uyuşmazlıklar nedeniyle Emma Stone’un canlandıracağı karakteri Margot Robbie‘nin devraldığı açıklandı.

Brad Pitt ve Margot Robbie’nin başrolde olacağı kesinleştikten sonra yeni isimler eklenmeye devam etti. Meryl Streep, Diego Calva Hermandez, Jovan Adepo isimleri geçtiğimiz zamanlarda açıklanmıştı. Yeni gelen bilgilere göre; Olivia Wilde, Spike Jonze, Phoebe Tonkin, Tobey Maguire isimleri de Babylon’un kadrosuna eklendi.

Babylon

Babylon filminin konusu

Damien Chazelle’nin senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı tarihi dram türündeki film, hala proje aşamasında bulunuyor. Bu sebepten ötürü filmin konusuna dair bilgiler çok kısıtlı. Filmin 1920’lerin Hollywood zamanında geçen bir dönem filmi olacağı biliniyor. Babylon, sinemanın dönüşümünü konu edinecek. Sinemaya ses unsuru eklendikten sonra, sessiz filmlerin replikli filmlere dönüşmesini; o dönemdeki kurgusal ve tarihsel isimlerin kariyerlerinin yükselişini ve düşüşünü izleyeceğiz. Filmde canlandırılacak olan isimler arasında Clara Bowl, İrving Thalberg ve Anna May Wong yer alıyor.

Babylon ne zaman çıkacak?

Filmin ilk duyurusu yapıldığında 2021’in başlarında vizyona gireceği söylenmişti. Fakat sonrasında pandemi nedeniyle 6 Ocak 2023’te vizyona girmesinin planlandığı açıklandı. Son zamanlarda çoğu Hollywood filminin açıklandığı tarihte çıkmaması ve hatta birkaç kez ertelenmesi nedeniyle son açıklanan tarihe de kesin olarak bakmamamız gerekiyor.

Total
0
Shares
Önceki
Shang-Chi ve 10 Yüzük Efsanesi

Shang-Chi ve On Yüzük Efsanesi fragmanı yayımlandı

Sonraki
Aclik Oyunlari Serisi İzleme Sırası

Açlık Oyunları (Hunger Games) serisi izleme sırası