Avatar 2 filminden yeni kareler geldi.

avatar

Bilim kurgu türünün yıldızlarından olan yönetmen James Cameron, Avatar filminin ikincisi için çekimlere başlamıştı fakat korona virüs salgını birçok filmin ve dizinin çekimlerini etkilediği gibi Avatar 2’nin de çekimlerinin durmasına neden olmuştu. Durdurulmadan önce çekimler Yeni Zelanda’da devam ediyordu.

IMG 20200508 192622

2009 yılında yayımlanan birinci film 2,7 milyar dolarla tüm zamanların gişe hasılatı rekoru kırarak gelmiş geçmiş en çok izlenen film olmuştu. Film, 10 yıl boyunca 1. sırada kalmayı başarmıştı. Fakat geçen yıl yayımlanan Avengers: Endgame filmi 2,8 milyar dolar hasılat yaparak rekoru elinden almıştı.

Yeni film ilk filmden yıllar sonrasını ele alacak. Ayrıca başroller olan Jake Sully (Sam Worthington) ve Neytiri’nin (Zoe Saldana) çocukları da ikinci filmde bulunacak.

Fotoğraflar filmin resmi Twitter hesabından paylaşıldı. Karelerde de görüldüğü gibi yeni filmde sahneler su altında ve çok zorlu yüksek teknolojik yollarla çekiliyor. Bu izleyicilerin düşüncesinde filmden beklentiyi haliyle yükseltiyor.

IMG 20200508 192705

Filmin oyuncu kadrosunda ilk filmde olduğu gibi Sam Worthington, Zoe Saldana, Stephen Lang, Giovanni Ribisi ve Sigourney Weaver gibi isimler yer alacak. Seriye yeni katılacak oyuncular arasında ise Kate Winslet, Michelle Yeoh, Edie Falco ve Jemaine Clement var.

Avatar 2’nin gösterime girmesinin ardından üç devam filmi daha çekilecek. Üçüncü filmin 2023’te , dördüncü filmin 2025’te, beşinci filmin ise 2027’te vizyona girmesi planlanıyor.

3 kere vizyon tarihi değiştirilen Avatar 2, bir değişiklik olmazsa 27 Aralık 2021 tarihinde seyircinin beğenisine sunulacak.

Total
0
Shares
Önceki
daredevil 3
mm

Daredevil 4. sezon ile geri dönecek mi?

Sonraki
valeria

Valeria 1. sezonu ile yayımda