Avatar 2 setinden yeni fotoğraf

avatar film 2009

Avatar 2 filminin resmî Twitter hesabı yeni bir kamera arkası fotoğraf yayımladı. Fotoğraf filmin hayranlarını heyecanlandırdı. 

Avatar, 2009 yılında vizyona giren hikayesi, karakterleri ve mekanın tasarımı ile oldukça beğeni toplayan ve üç boyutlu sinema tekniği ile çekilen bir bilim kurgu filmi. Titanik, Yaratık 2, Terminatör filmlerinin yönetmenliğini yapan James Cameron, Avatar filmini yazmış ve aynı zamanda yönetmiştir. Avatar, ilk gösterime girdiğinde gişe rekorları kırarak 2,8 milyar dolar hasılat elde ederek bir rekora imza attı. Bu rekor ancak 10 yıl sonra yayımlanan Marvel’ın Avengers: Endgame filmi tarafından 2,8 milyar dolar hasılat ile kırılabildi.

avatar 2

Çekimleri Yeni Zelanda’da gerçekleştirilen Avatar 2, COVİD-19 pandemisi nedeniyle geçtiğimiz ay durmak zorunda kaldı. Fakat geçtiğimiz günlerde Avatar’ın orijinal Twitter hesabından paylaşılan fotoğraf, filmin hayranlarını heyecanlandırdı. Fotoğrafta Sigourney Weaver (Dr. Grace Augustine) ve Joel David Moore (Norm Spellman) ile Avatar’ın yapımcısı Jon Landau yer almakta. Fotoğraftan yola çıkarak ilk filmin zaman aralığına dönüş yapılabileceği konuşulmaya başlandı.

Daha önceden de Avatar 2 filminin yıllar sonrasını anlatacağı James Cameron tarafından 2016 yılında verilen bir röportajda açıklanmıştı. Devam filmi Jake (Sam Worthington) ve Neytiri’nin (Zoe Saldana) doğan çocuklarını konu alacak. Ancak Weaver’ın oynadığı Dr. Grace Augustine karakteri ilk filmde ölmüş ve hayat ağacı ile bir olmuştu. Karakteri canlandıran oyuncunun daha önce yaptığı açıklamada farklı bir karakteri oynayacağını söylemişti. Ancak paylaşılan set fotoğraflarında ölen bir karakterin görülmesi kafaları karıştırdı.

Avatar için şu an herhangi bir erteleme kararı alınmamasının yanında her şey planlanıldığı gibi giderse 27 Aralık 2021’de izleyicilerle buluşacak. James Cameron toplamda beş film çekmeyi planladığından filmin devam serilerinin Aralık 2023, Aralık 2025, Aralık 2027′ de vizyona gireceği söyleniyor.

 

Total
0
Shares
Önceki
20200502 122222

John Wick 4’ün vizyon tarihi ertelendi!

Sonraki
have a good trip

Have a Good Trip fragmanı yayımlandı