Anne With an E inceleme

awe2

Kanadalı yazar Lucy Maud Montgomery tarafından yazılan Anne of Green Gables romanının uyarlaması dizi Netflix platformunda izlenime uygun bir aile/gençlik dizisi olarak karşımızda.

aweCuthbert ailesinin, işlerine yardımcı olması için bir erkek evlat edinme isteğiyle yetimhaneye istekte bulunduğu sırada yanlışlıkla bir kız çocuğu gönderilir. Bu kız, dizimizin başrolü Anne’den başkası değildir. Anne, yıllarını yetimhanede geçirmiş, kendini kitap okumaya, hayal kurmaya vermiş ve maalesef ki bazı sorunlarla karşılaşmış bir kızdır. Kasabaya gelmesiyle birlikte geldiği evde, kasabada, insanlar arasında birçok değişim saplayacak, insanları birçok şey üzerine düşündürtecektir. Anne with an E, bu konuyla başlayıp izlerken sizi pozitif enerjiyle dolduracak naif bir dizi.

Anne, yetim, kızıl saçlı ve çilli bir kız olması sebebiyle hem yetimhanede hem de geldiği kasabada ön yargıya uğramış bir kızdır. Ancak tüm sorunlarının çözümünü hayal gücünde bulmuştur. Benim yorumumu soracak olursanız ben bu karaktere hayran olmadan diziye devam edememiştim. Kelime seçimleri, açtığı konular, insanlarla olan iletişimi…

Dizi, birçok sosyal mesajı içermesiyle sizin milyon kez takdir etmenizi de sağlıyor. Bölümler ilerledikçe ve yeni karakter tanıdıkça hem dönemin özelliklerini anlıyor hem de buna rağmen işlenen sosyal konular sizi gülümsetiyor. Cuthbert ailesinin önce hayal kırıklığına uğramaları ve soğuk davranmaları sonrasında ise o anne ve baba hissine kapılmaları da çok tatlı. Adeta insanların ön yargısını zamanla nasıl yıktıklarını şirin bir çekimle izliyorsunuz.

awe3

Anne okula başladıktan sonra işler daha çok karışıyor, daha hızlı ilerliyor. O yaştaki ergenleri düşünün ah bir de o dönemi düşünün… Kızımızın mücadelesini, eğitimin nasıl olduğunu görebiliyorsunuz. Ben özellikle okulda geçen sahnelerden çok keyif almıştım. İşlenen arkadaşlıklar, basit ama aslında derin konuları izlemek o kadar mutlu ediyor ki. Dizide göreceğiniz yeni karakterler de asla alışma sürecine girdirmeden hikayesini bizimle paylaşıyor. Yorgun bir günün ardından izlediğinizde sizi sakinleştirecek pozitif bir dizi.

Dizide birkaç kötü karakter haricinde sevilmeyecek kimse yok. Her karakterin farklı yönlerini görebiliyor, anlayabiliyor ve ısınıyorsunuz. Kafanızı yormadan hoş vakit geçirmek ister ve bir de pozitif enerjiye ihtiyacınız varsa bu akşam Anne with an E’ye bakın derim. Dizinin ismi bile karakterimizin müthiş kimliğini anlatıyor.

awe2

Total
0
Shares
Önceki
oscar award academy awards 2014 wallpaper

92. Oscar adayları belli oldu!

Sonraki
images 1

Amazon’un elindeki 5 cevher