animasyon

Animasyonların Çocuklara Yönelik Olmadığını Kanıtlayan 5 Dizi

Love, Death and Robots

animasyon

İzleyici tarafından Black Mirror‘ın animasyon hali olarak da bahsedilen dizi yayınlandığı zamandan beri takdir topluyor. Yetişkinlere yönelik olarak hazırlanan dizi birbirinden farklı konuları işleyen -tıpkı Black Mirror gibi- 18 bölümden oluşuyor.

Rick and Morty 

animasyon

Kısa tanımıyla çılgın bir bilim insanı olan Rick’in torunu Morty’i peşine takarak çıktığı maceraları konu alıyor. Yaptıkları boyutlar arası yolculuk esnasında başlarına gelen olayları izliyoruz. Dizide insanlık problemlerini derinlemesine işlerken aynı zamanda geyiğin dibine vuruluyor. Çok yönlü olmasıyla dikkat çeken Rick and Morty son yılların efsanevi çizgi dizilerinden.

Disenchantment

animasyon

The Simpsons‘ın yapımcıları tarafından çekilen dizi Orta Çağ tarihinde geçen komedi/fantezi dizisi diyebiliriz. Göndermeleriyle ve dalgalarıyla zevk yaşatan dizinin konusuna gelirsek; Bean aslında Dreamland ülkesinin kralının tek kızı olup belli kurallara uygun yaşaması gerekirken her şeye aykırı davranan ve türlü problemler çıkaran bir prensestir. Onun başrolünde olduğu olayları izlediğimiz dizi izleyeni pişman ettirmeyen favori Netflix yapımlarından.

Carmen Sandiego

animasyon

90’lı yılların çizgi dizisi ve oyunu olan dizi Netflix tarafından yeniden uyarlandı. Dizide bilgisini ve yeteneklerini iyilik adına kullanan usta hırsız Sandiego’nun hikayesini izliyoruz. Modern Robin Hood hikayesi desek yanılmayız. Her yaştan insanın keyifle izleyeceği dizi görsellik ve seslendirme açısından da takdire şayan.

Big Mouth

animasyon

Özellikle son zamanlarda popülerleşen dizi kısaca ergenlerin dünyasını absürt bir şekilde ele alıyor. Hormonlar, cinsellik, şiddet gibi konulara ağırlık verilen dizide kısaca ergenlikle tanışıldığında olan olayları görüyoruz. Mizah ağırlıklı ilerleyen Big Mouth tam anlamıyla çerezlik dizi arayanlar için en iyi seçenek.

 

Daha Fazla İçerik
yeni hayat
Yeni Hayat 8. bölüm 2. fragmanı yayımlandı