alef

Alef 2. sezon olacak mı?

FX ve BluTV ortaklığında yapılan Türkiye’nin ilk mistik dizisi Alef, 22 Mayıs 2020 tarihinde ilk sezonunun son bölümünü yayımladı. Akıllarda kalan en büyük soru işareti ise dizinin ikinci sezonunun olup olmayacağıydı.

Başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen’in bulunduğu dizi en başından beri tek sezon ve 8 bölümden oluşacak şekilde hazırlandı.

alef

Dizi çok sevildi ve BluTV’nin kullanıcı ve izlenme sayısında artışa sebep oldu. Yönetmen koltuğunda Emir Alper’in oturduğu senaryosunu ise Emre Kayış’ın kaleme aldığı dizinin yeni bir sezonu daha olmayacak. Dizinin sevenleri yeni bir sezon daha istemesine rağmen dizi hep bir mini dizi olarak kurgulanmıştı bu yüzden yeni bir sezon daha çekilmeyecek.

Alef konusu

Cinayet Büro Amiri Settar ve ortağı Komiser Kemal, İstanbul Boğazı’nda ortaya çıkan bir ceset sonrasında kendilerini İstanbul’un karanlık, ruhani ve mistik dünyası içinde bulurlar. İki ortak seri cinayet işleyen katilin peşine düşerken aralarına bir üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar da katılıyor. Bu cinayet silsilesini çözmeye çalışırken üçlüyü geçmişten gelen hayaletler de rahat bırakmıyor

Alef oyuncu kadrosu

Başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen‘in bulunduğu dizide aynı zamanda Ercan KesalBerkay AteşMüfit KayacanHatice AslanHaldun BoysanOsman AlkaşEce DizdarRıza Akın, Muttalip Müjdeci, Stefani Su Çağlar, Orçun Oran, Sinan Helvacı, Ayşegül Uraz, Kıvanç Baran Arslan ve Erdem Kaynarca gibi oyuncular da yer almaktadır.

Alef gibi online platformlarda yayımlanan Türk dizileriyle ilgili habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/online-platformlarda-yayimlanan-10-yerli-dizi/

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.