Açlık Oyunları serisinden yeni film geliyor: The Ballad of Songbirds and Snakes

Aclik Oyunlari serisinden yeni film geliyor The Ballad of Songbirds and Snakes

İlk filmi 2012 yılında yayımlanan ve yayımlandığı dönemde çok ses getiren Hunger Games serisi, yeni filmi The Ballad of Songbirds and Snakes’in çekimlerine 2022 yılında başlıyor.

Bilindik Hunger Games evreninden 64 yıl öncesini ele alacak olan The Ballad of Songbirds and Snakes için planlanan yayın tarihi 2023 sonu 2024 başı gibi olması ön görülüyor.

Geçtiğimiz yıl Suzanne Collins tarafından yazılan aynı isimli kitaptan uyarlanacak olan filmin senaristliğini Oscar ödüllü Michael Arndt yapacak. Serinin yeni filminde yönetmen koltuğunda yine Francis Lawrence otururken, yapımcılığını Nina Jacobson ve Bradford Simpson yapacak.

The Ballad of Songbirds and

The Ballad of Songbirds and Snakes konusu

The Ballad of Songbirds and Snakes, Türkçesiyle “Kuşların ve Yılanların Şarkısı” isimli kitabın konusu işe şöyle: Onuncu Açlık Oyunları’nı başlatacak hasat gününün sabahı. Başkent’te, on sekiz yaşındaki Coriolanus Snow akıl hocası olarak katılacağı Oyunlar’a hazırlanıyor. Başarılı olmak istiyor ve bunun için tek bir şansı var. Bir zamanların görkemli Snow ailesi zor zamanlardan geçiyor ve ailenin kaderi, Coriolanus’un cazibesiyle, zekâsıyla, hamleleriyle diğer akıl hocalarını gölgede bırakıp haracını Oyunlar’ın galibi yapmasına bağlı.

Total
0
Shares
Önceki
Euphoria 2. sezon
mm

Euphoria 2. Sezonda yer alacak yeni isimler